Deportivo-La-Coruna.com Forum  

Go Back   Deportivo-La-Coruna.com Forum > Our forums > Other Languages
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Other Languages Forum for Depor's supporters that want to express their ideas in other languages.

Reply

Thread Tools Search this Thread
Old 01-06-2013, 12:05   #61
Mglavan1
Regular Member

Mglavan1's Avatar

Mglavan1 is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by Marko
Pozdrav do site Balkanci

Pozdrav
Mglavan1 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2013, 13:46   #62
titov
Almost Regular

titov's Avatar

titov is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Philip
Može bilo kakva džezva, ne mora biti kao na slici gdje sam ti objašnjavao tursku kafu.

Može i obična aluminijska džezva (slika), iako je bolje da bude bakrena.

Proces pravljenja je sljedeći:

1. U džezvu uspeš vodu (količina vode zavisi od toga koliko kafe želiš napraviti, i iz kakvih šoljica piješ)
2. Ta voda treba da prokuha (do 100 C).
3. Vodu skineš s vatre i dodaš kafu (na jednu šoljicu kafe idu 1-2 kašike kafe)
4. Promiješaš dok se kafa fino ne istopi
5. Vratiš džezvu u kojoj je sada kafa na vatru, i kuhaš na laganoj vatri dok opet ne prokuha. Prokuhat će veoma brzo. Ne miješati!
6. Gotovo.

Najbitnije da kada kafu dodaš u džezvu, kuhaš na veoma slaboj vatri.

Kod nas se kafa služi uz rahat lokum (turkish delight).

Sretno!

Dober recept, tako kuhamo tudi v Sloveniji.

Samo čuvaj, ko zavreš kavo, da ti ne uide iz džezve.

titov is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2013, 23:09   #63
Michał
Moderator
Peńa Member

Michał's Avatar

Michał is on a distinguished road

Philip! Šta se desilo danas u Zenici? Nadam se da ćete pobediti u svim ostalim utakmicama i ćete ići u Brazil, naprijed Bosno!
Michał is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2013, 06:45   #64
Mglavan1
Regular Member

Mglavan1's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michał
Philip! Šta se desilo danas u Zenici? Nadam se da ćete pobediti u svim ostalim utakmicama i ćete ići u Brazil, naprijed Bosno!

Valjda će proći, zaslužili su otići na veliko natjecanje, a i imaju dobru gol razliku u slučaju jednakog broja bodova

Samo da ne budu drugi pa opet sa Portugalom u doigravanje
Old 07-09-2013, 09:45   #65
Michał
Moderator
Peńa Member

Michał's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mglavan1
Valjda će proći, zaslužili su otići na veliko natjecanje, a i imaju dobru gol razliku u slučaju jednakog broja bodova

Samo da ne budu drugi pa opet sa Portugalom u doigravanje
Istina, ali sada moraju pobediti Slovačku na putu, a to neće biti laka utakmica.

A šta sa Hrvatskom? Po mom mišljenju nemate mnogo šanse da stignete prvi u grupi, ali s druge strane sada možete igrati bez nerviranja protiv Belgiji i pobediti. Mislim da bez obzira ko će biti vaš protivinik u doigravanju Hrvatska će ići u svetsko prvenstvo
Old 07-09-2013, 10:36   #66
Mglavan1
Regular Member

Mglavan1's Avatar

Quote:
Originally Posted by Michał
Istina, ali sada moraju pobediti Slovačku na putu, a to neće biti laka utakmica.

A šta sa Hrvatskom? Po mom mišljenju nemate mnogo šanse da stignete prvi u grupi, ali s druge strane sada možete igrati bez nerviranja protiv Belgiji i pobediti. Mislim da bez obzira ko će biti vaš protivinik u doigravanju Hrvatska će ići u svetsko prvenstvo

Svjesni su svi u Hrvatskoj da je prvo mjesto izgubljeno, lagano se počinjemo pripremati za doigravanje. Nadam se da ćemo uspjeti.

Naš najveći problem je trener, nitko nije zadovoljan sa njim i svi žele da ode, jučer smo odigrali katastrofalno prvo poluvrijeme doslovno nismo prošli centar, a izjava trenera je da je to dogovorena taktika jer je želio da se Srbija izmori fizički pa da možemo napadati u drugom poluvremenu
Old 09-09-2013, 13:52   #67
Iztok
Super-Seasoned
Peńa Member

Iztok's Avatar

Iztok is an unknown quantity at this point

Bosna je u ovom trenutko verovatno najbolja reprezentacija na realmu bivše Jugoslavije. U svom dužnom poštovanju do @Mglavan1 Hrvatske mislim da imajo bosanci jedno jako kohezivno i talentirano generacijo koja treba da prođe na svetski kup u Brazil i može to učinit.
Old 09-09-2013, 15:56   #68
Mglavan1
Regular Member

Mglavan1's Avatar

Quote:
Originally Posted by Iztok
Bosna je u ovom trenutko verovatno najbolja reprezentacija na realmu bivše Jugoslavije. U svom dužnom poštovanju do @Mglavan1 Hrvatske mislim da imajo bosanci jedno jako kohezivno i talentirano generacijo koja treba da prođe na svetski kup u Brazil i može to učinit.

Slažem se, BiH je jaka reprezentacija, svi smo navijali za njih kada su igrali zadnja dva puta sa Portugalom, nadam se da ce se plasirati u Brazil.

Da li pratite košarku? kakve su reakcije nakon naše jučerašnje pobjede, atmosfera u dvorani je bila fantastična, svaka čast Slovencima na navijanju!
Old 10-09-2013, 12:21   #69
Iztok
Super-Seasoned
Peńa Member

Iztok's Avatar

Naravno, da pratimo. U svakom slučaju vaša reprezentacije odigrala je vrlo dobro i so v sve boljoj formi. Ako čete tako dobro igrat u Ljubljani možete se nadat veoma dobrog rezultata, možda i medalje.

Naši igrači so pali u formi, jučer smo izgubili i protiv Polske tako da ne znam kako če bit dalje. Ali nečemo odustat, nadam se da če bit atmosfera jednaka kao u Celju ili još bolja.
Old 11-09-2013, 06:34   #70
Mglavan1
Regular Member

Mglavan1's Avatar

Quote:
Originally Posted by Iztok
Naravno, da pratimo. U svakom slučaju vaša reprezentacije odigrala je vrlo dobro i so v sve boljoj formi. Ako čete tako dobro igrat u Ljubljani možete se nadat veoma dobrog rezultata, možda i medalje.

Naši igrači so pali u formi, jučer smo izgubili i protiv Polske tako da ne znam kako če bit dalje. Ali nečemo odustat, nadam se da če bit atmosfera jednaka kao u Celju ili još bolja.

A teško do medalje, nadamo se svi bar ulasku među 8, stvorila se euforija samo da ne izgore u tome.
Svi smo ljuti na organizatore jer su stavili sve naše utakmice u 14-30 sati tako da neki navijači neće moći na utakmicu, ja sam htio sutra u Ljubljanu, taman bi mi bilo usput ali mi termin nikako ne odgovora.

Slovenia će doći do medalje to sam siguran!
Old 12-09-2013, 09:43   #71
Iztok
Super-Seasoned
Peńa Member

Iztok's Avatar

Ne znam kako so radili razpored - jer so sve 3 vaše utakmice u 14.30?
U svakom slučaju previše utakmica u jednom dnevu i previše utakmic u prvom dijelu takmičanja - 5 u 6 dana. To nije normalno, naravno je bilo da so bile utakmice od trećeg dana dalje slabije, pošto so bili igrači previše trudni da bi igrali na jednaki razini.

Hrvatska reprezentacija može proćt i do medalje pošto so uradili nešto veoma bitno - kada so pali u najboljem trenutko so se dignili i počeli igrat veoma dobro. Ako če nastavit tako u Ljubljani onda je moguće sve. Kada stiđete do četrtfinala doči čete i navijači i ustvarili atmosfero za pobjedo.

U ovom trenutku igrajo dobro Talijani, Litvanci, Srbi, Hrvati i Španjolci. Francuzi so pali, neznam ako ču Finci ostat fokusirani, a naši i Grki trebajo preokret. Ako ga neče bit danas verovatno smo završili.
Old 12-09-2013, 10:47   #72
Philip
Veteran
Peńa Member

Philip's Avatar

Philip is on a distinguished road
Send a message via MSN to Philip

Hej, Balkanci moji. Nisam vidio na vrijeme da ste ovdje zasjeli.

Eto, izvukosmo se u Slovačkoj, bilo je za infarkt. Mislim da smo više nego zaslužili da budemo prvi u grupi. Dosta je više Grka i njihovih 1-0

A u toj prvoj utakmici u Zenici, bilo je svakakvih priča i pritisaka na reprezentaciju, pa su momci malo posrnuli.

Naravno da je Štimac glavni problem Hrvatske, pa pogledaj samo igrače, trebalo je ako ništa da Hrvatska ima isti broj bodova kao i Belgija.

Nadam se da ćemo na kraju svi završiti na Svjetskom.

A što se košarke tiče, tu smo nesretno ispali. Jedina smo reprezentacija koja je sa tri pobjede ispala.

Last edited by Philip : 12-09-2013 at 10:50.
Philip is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2013, 13:28   #73
Mglavan1
Regular Member

Mglavan1's Avatar

Ali Vaši komentatori:

Izete, Izete, Izete klanjam ti se Izete

ili košarka
Teletović sa parkinga aaaaaaa

Šteta što niste prošli dalje u košarci

Svaka čast za projektil protiv Slovačke, još 2 pobjede i unutra ste
Old 12-09-2013, 13:48   #74
Philip
Veteran
Peńa Member

Philip's Avatar

Philip is on a distinguished road
Send a message via MSN to Philip

To je onaj Marjan, ludak. Prepadneš se nekad da će umrijet dok prenosi utakmicu.

Nadam se da će Hrvatska imati sreće u baražu. Mi baš nemamo dobro iskustvo.
Philip is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2013, 23:29   #75
Michał
Moderator
Peńa Member

Michał's Avatar

Vrlo sam srećan da ste pobedili u ovoj drugoj utakmici i verujem da ćete stići u Brazil, ja ću navijati za vas u Oktobru. Sve je u vasim rukama, a protivnici nisu vrlo jaci

Sto se tice Hrvatske mislim da oni ću isto tako ići u Brazil, imaju dosta jak nacionalni tim da pobede u barazama, bez obzira će biti njihov protivnik.

btw. Moram da kazem da 10.09. ja sam diplomirao u srpskom (jako to mozda na prvi pogled ne izgleda tako ) i sada mogu da kazem da sam prav moderator ovog foruma
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules